Choď na obsah Choď na menu

CRISPR Uprava DNA, uchovavanie informacii v DNA,...

12. 5. 2021

 

DNA nahrazuje pevné disky i procesory

Ondřej Vrtiška, editor HNFuture  20. 8. 2013 13:59 / 14 minut čtení
Struktura dvoušroubovice DNA - A se pojí pouze s T, C pouze s G. Foto: U.S. Department of Energy.
  • Nic proti křemíku, ale tranzistory počítačů a datová úložiště lze sestrojit i z molekul DNA. Vyrábět „živé“ počítače umíme už dnes. Zatím s řadou omezení, ale vývoj je teprve na počátku...

Nic proti křemíku, ale tranzistory počítačů lze sestrojit i z jiných materiálů. Například z molekul DNA. Tato nositelka dědičné informace může sloužit i k ukládání digitálních dat s rekordní hustotou zápisu. Veškerá roční produkce digitálních dat z celého světa by se vměstnala do několika gramů DNA. Vyrábět „živé“ počítače a paměťová média umíme už dnes. Zatím s řadou omezení, ale vývoj je teprve na počátku... 

Miliontina miliontiny gramu. Tolik váží loni vydaná kniha Znovuzrození: Jak syntetická biologie znovu objeví přírodu a nás samé (Regenesis: How Synthetic Biology Will Reinvent Nature and Ourselves). Alespoň její verze zapsaná do molekul DNA, která počtem „výtisků“ drtivě poráží tištěné vydání. Existuje totiž 70 miliard kopií, což je třikrát více než v......

 

CRISPR  Uprava DNA, uchovavanie informacii v DNA,...

 

07/05/2021 Použitie vakcín RNA na kontrolu ľudského mozgu vysvetlil odborník na neurobiológiu CIA na konferencii vo Vojenskej akadémii West Point.

Nezávislý novinár Guy Boulianne objavil veľmi dôležitú informáciu o možnosti použitia RNA vakcín na manipuláciu s našim mozgom. Táto hypotéza nepochádzala od významného konšpiračného teoretika: bol to expert na neurobiológiu CIA, ktorý ju predstavil na Vojenskej akadémii vo West Pointe, uvádza Unser Mittel Europa .

13. júna 2018 predniesol doktor Charles Morgan , odborník na neurobiológiu z Yale University, DARPA a CIA, prednášku pre študentov Vojenskej akadémie West Point. Hovoril o možnosti zmeny DNA na účely kontroly mysle. Dr. Morgan demonštruje a vysvetľuje elitným americkým vojenským študentom, ako technológie známe pod skratkami CRISPRDREADDS môžu „nadizajnovať“ čokoľvek.

Doktor Morgan ukazuje, ako sa dajú DREADDS „nalievať“ do ľudskej DNA na kontrolu nášho správania. Tieto dizajnérske receptory, aktivované výhradne dizajnérskymi liekmi, môžu vytvárať nové bunky. Môžu vytvárať nové spomienky a správanie vo svojich subjektoch. Môžu ich tiež použiť na vymazanie, alebo dokonca zmenu vašej pamäte. Technológiu CRISPR možno použiť na zabíjanie iba určitých rás ľudí pomocou úpravy DNA.

Dr. Morgan hovorí študentom na Modern War University vo West Pointe, že „technológia s názvom CRISPR sprístupňuje množstvo vecí … Môžete navrhnúť čokoľvek. Môžete navrhnúť jednu vec, ktorá by zabila iba to, čo potrebujete. Keď vyrobíte plazmidy a vložíte ich do buniek, vyšlú signál a povedia, ktorá časť DNA sa rozvinie a vytvorí produkt. To je budúcnosť medicíny. “

Dr. Morgan sa pýta: „Čo by ste mohli urobiť s touto technológiou, keby ste boli v oblasti bezpečnosti a spravodajských služieb?“ Bunky „môžu byť navrhnuté na konkrétne činnosti a účely. Môžu byť strategicky umiestnené. Dajú sa ovládať na diaľku. Takže tieto ovládacie prvky bunky „môžu aktivovať veci v mozgu iných ľudí“.

V roku 2011 sa zdalo, že technológia „na bunkovej úrovni“ ovláda „programované poskytovanie informácií na požiadanie“. Do roku 2018 už schopnosť nahradiť vlastné spomienky a rozhodnutia náhradnou realitou kontrolórov prostredníctvom krvi, mozgu a buniek prešla behaviorálnym trénovaním prostredníctvom mobilných telefónov. Pre Dr. Morgana nové možnosti vedú k zlepšeniu doručenia a komplexnosti. „Prečo mať digitálny systém, keď môžete mať systém DNA?“ pýta sa.

Dr. Morgan vo svojej prezentácii veľmi explicitne uvádza: „Bunky môžu byť navrhnuté pre konkrétne činnosti a účely. Bunky môžu byť strategicky umiestnené. Dajú sa ovládať na diaľku. “Nová technológia umožňuje jeho ovládačom aktivovať veci v mozgu iných ľudí. Lekár, ktorý teraz učí na University of New Haven, si ďalej predstavuje, ako by kombinácia „systémov DNA“ s „kvantovým výpočtom“ mohla byť „skutočne veľkou hrozbou, ktorá je tiež smrteľná“. S dávkou Pfizer a Moderna tak mohlo dôjsť k dosiahnutiu koncového bodu v globálnej agende tých, ktorí sú pri moci.

 

 

Čo je CRISPR?  *

CRISPR znamená „zoskupené pravidelne rozložené krátke palindromické opakovania“. Je to metóda úpravy DNA účinnejšia ako dostupná metóda. CRISPR používa enzým nazývaný Cas9 na rezanie reťazcov DNA na presne zameraných miestach. Toto umožňuje človeku vložiť do medzery nový genetický materiál. CRISPR sľubuje revolúciu v úprave génov v organizmoch úpravou zdedených génov tak, aby sa šírili v celej populácii. CrispR je replikou prirodzeného procesu, keď vírus infikuje baktériu. Keď sa vírus dostane do bakteriálnej bunkovej steny, stane sa integrovaným do genómu baktérie. Odtiaľ sa vírusová DNA replikuje a stane sa translatovanou / transkribovanou do proteínov, ktoré nakoniec vytvoria novo syntetizovaný vírus. Na obranu proti vírusovej infekcii sa z baktérie vyvinul adaptívny imunitný systém systému CRISPR / Cas9. V rámci tohto systému sa „bakteriálne“ spacerové sekvencie CRISPR (klastrované pravidelne rozložené krátke palindromatické repetície) transkribujú do RNA, ktorá vedie endonukleázu Cas9 k zodpovedajúcim oblastiam „vírusovej“ DNA v genóme hostiteľa. Endonukleáza Cas9 potom odvíja DNA hostiteľskej bunky a štiepi / odstraňuje infekčnú vírusovú DNA z baktérie.

Ako fungujú gény?

Každá bunka v organizme obsahuje všetky informácie potrebné na výrobu každej bielkoviny v tele. Gény v reťazcoch DNA sú skladom informácií, príručkou. Gény, ktoré organizmus nesie pre konkrétnu vlastnosť, sú jeho genotyp a fyzické prejavy pokynov sú fenotyp organizmu. Ďalej gén (sekvencia báz v časti DNA) ovplyvňuje fenotyp v dvoch hlavných krokoch. Transkripcia, pri ktorej sa vytvorí kópia bázovej sekvencie génu, a Preklad, v ktorom sa táto kópia používa na riadenie produkcie proteínu. Pri transkripcii sa základná sekvencia alebo kód génu skopíruje do sprostredkovateľskej molekuly nazývanej messenger RNA (mRNA). V preklade sa mRNA presúva z jadra do cytoplazmy bunky, kde sa správy kódované v molekulách mRNA používajú na tvorbu proteínov.